Zajímavosti z naší mýdlárny Rubens

Chodníky naboso před Mýdlárnou

Chodníky naboso

Bosá chůze, zdravá chůze.

Je pravděpodobné, že tento názor rozdělí čtenáře na dvě skupiny, proto musíme dodat, bosá chůze po přírodních materiálech jako je písek, velikostně zajímavé kameny, dřevo, kůra, šišky, piliny, aj. Je úplně jedno, zda budete běhat po lese, po loukách, po strništích, nebo si vytvoříte kousek této přírody doma.

Proč tedy chodit bosky?

Plosky nohou jsou zrcadlem našeho těla. Jednotlivé body na ploskách nohou jsou propojeny s vnitřními orgány. Chůzí po nerovných povrchách se probouzí činnost těchto orgánů. Chozením bosky se stimulují jednotlivé části těla a také se tím dá navodit pohoda, úsměv a dobrá nálada.Věřte, mluvíme z vlastní zkušenosti.

Chodníky naboso doma?

Je nám však jasné, že né každý má na dosah chodníky naboso, proto nás napadlo vytvořit něco, co bychom mohli použít i doma.
Nechali jsme si inspirovat na své cestě po Indii místními botami a rozhodli jsme se tento nápad ještě poupravit. Návrh už jsme tedy měli, už nám jen zbývalo ho zrealizovat. Po více než dvouletém hledání jsme navázali spolupráci s firmou Forestones (lesní kameny - jak příznačný název není-liž pravda), která nám naše představy naplnila. Desky nejsou lakovány, ale máčeny ve ‎světlicovém (suflorovém) oleji, který se vyznačuje tím, že je bez barvy a téměř bez zápachu. Desky se dodávají celé zafoliované.
"Chodníky naboso doma" je masážní dřevěná podložka, která vám poskytne příjemné chvíle v teple domova. Dřevěné hroty na podložce masírují jednotlivé body na chodidlech a nahrazují tak chůzi v přírodě. Tuto dřevěnou podložku můžete zakoupit přímo u nás v kamenné prodejně na Růžové nebo si ji můžete objednat v našem e-shopu.
Vždy s úsměvem říkáme, že nemáme lékařské vzdělání, „pouze“ čerpáme z několika tisícileté zkušenosti našich předků, kteří o účincích bosé chůze již tenkrát věděli.