Zajímavosti z naší mýdlárny Rubens

Napsali o nás

Za naši již 17-ti letou práci, která je zároveň i velkou zálibou, jsme několikrát měli tu příležitost rozšířit naši filosofii a pohled na svět, kde příroda a její léčivá síla má své pevné místo, mezi ostatní lidi

Tipy na výlety v Českém Švýcarsku

Nevíte co podniknout a kam se jít podívat? Určitě Vám napomůže tento odkaz: https://www.regiontourist.cz/co-podniknout/lokalita/ceskosaske-svycarsko/

Českosaské Švýcarsko

Během "Dne Českého Švýcarska" oznámilo Českosaské Švýcarsko o. p. s. spuštění nového e-shopu http://eshop.ceskesvycarsko.cz, kde si návštěvníci mohou v nabídce vybrat originální výrobky regionálního produktů a zakoupit si je, a tím podpořit místní výrobce.

  

Nedávno jsme mezi našimi dokumenty našli starší desky, ve kterých byli ústřižky z novin a rozhovory s námi. Při čtení jsme si zavzpomínali na začátky, které někdy byli těžší, ale také na to, jak moc nás naše práce baví a naplňuje. Rozhodli jsme se s vámi o tyto články podělit, přidali jsme i pár článků z internetu, rozhovory a reportáž.

Děčínský deník


děčínský deník

V krátkosti jsme popsali naše začátky a ukázali postup výroby peelingové mycí soli v kokosovém tuku.

 
 

Pravý domácí časopis


domácí časopis domácí časopis

První setkání proběhlo v zimě, kdy jsme si odvezli bylinková mýdla, tuhý bylinkový šampon, masážní tuky, mýdlové drtě a také prací mýdlo. Ze všeho jsem byla nadšená, jen šampon ve tvaru kostky mi zanechal vlasy jako umělé. Mužovi naopak vyhovuje tak, že už měsíce nepoužívá jiný. Bylo mi doporučeno omývat vlasy citronem nebo si počkat na přírodní kondicionér, který mýdlárna Rubens zatím nestíhá vyrábět, protože zájem o její produkty je skutečně veliký. Když jsme z této návštěvy odjížděli, bylo mi moc hezky. Dodala nakonec paní Beáta Matyášová ve svém článku.

 
 

Váš osobní lékař


domácí časopis domácí časopis domácí časopis

Zde jsme měli příležitost několikrát umístit článek plný informací o naší mýdlárně, produktech a účincích bylinek i celkové výrobě.

 
 

MF dnes


domácí časopis

Ve svém článku s nadpisem „Mýdlo vyrábí celá rodina“ popisuje, na základě rozhovoru s námi, naše první krůčky s výrobou mýdel a účinky bylinek na organismus. Tenkrát jsme naši mýdlárnu provozovali teprve pátým rokem, proto jsme měli zážitky s prvotní výrobou v živé paměti – dnes už na ně s úsměvem vzpomínáme. „Originalita mýdel paní Hrachovcové vychází především z příměsí. Dominují bylinky jako levandule, meduňka, máta peprná, tymián či šalvěj. Zásluhou čistě přírodních složek mýdlo nejen dobře umyje špinavé ruce, ale také prospívá zdraví.“ Poznamenává autor článku, Martin Krsek

 
 

Domácí lékař


Domácí lékař Domácí lékař Domácí lékař

kde jsme měli několikrát možnost podělit se o naše zkušenosti s účinky bylinek se soustředil právě na působení čistě přírodních látek na zdraví. Mimo jiné otázky týkající se účinků našich produktů se nás novinář ptal i na naše hodnoty související s výrobou mýdla. „Jedna z našich zásad je, snažit se vyvarovat nepřírodních komponentů. Co víc může být přirozenější, než na přírodou vytvořenou pokožku použít přírodní látky.“

 
 

Toulavá kamera

 

V jejich knize, ve které jsme dostali prostor, jsme detailněji popsali námi známou historii vzniku mýdla a její vývoj. Také jsme tradičně a s nadšením povídali o svém vzniku a naší motivaci přivést sílu přírody a respekt k ní zpět mezi lidi, do běžného života.

 
 

Server www.idnes.cz

 

Nás zpovídal o našich nových produktech, tenkrát to byli živé bylinkové oleje, které již mají v naší nabídce své čestné místo.

idnes idnes

Zeptali se také na způsob naší propagace: „Je lepší, když vás doporučí spokojení lidé, to funguje. Lidé jsou nabízením už unaveni.“ Toť byla naše odpověď, proto nás potěší každá zpětná vazba a případné doporučení

Časopis petrklíč – 2007, Reportáž toulavá kamera

další pohled do zákulisí naší rodinné mýdlárny vám nabízíme v této povedené reportáži, za kterou jsme rádi, jelikož se náš pohled na přírodu a její velice léčivé účinky dostal mezi spoustu lidí.
Česká televize - Toulavá kamera (16:25)

 
 

Reportáž – TN.cz

 

TN.CZ - přírodní mýdla voní hlavně citlivé pleti

 
 

Dopis od rodiny Tůmových

 

„… Vaše mýdlo vyzkoušela moje dcerka, která měla dost silnou vyrážku. A představte si, druhý den bylo po vyrážce. Takže díky, a ať se vaše mýdla prodávají více a více.“ Přesto, že vždy s úsměvem říkáme, že léčba bylinkami vyžaduje trpělivost a výsledek se neobjeví „ze dne na den“ stávají se i takovéto případy, které dokazují léčivou sílu bylinek.

 
 

Články na internetu, reportáže a rozhovory

Rozhlas / radiožurnál
www.region-ceskesvycarsko.cz
Česká televize - Toulavá kamera
www.sdetmivbaglu.cz

 
 

Rozhovor do Českého rozhlasu - Radio Junior 2017

Rozhovor, tentokrát určený především dětem, s námi udělala paní redaktorka Denisa Kimlová. Zaměřili jsme se především na proces výroby mýdel tak, aby ho pochopili pokud možno i malé děti. Dále s námi byla paní Kimlová i u workshopů, které u nás zrovna probíhaly. Máte možnost si tak poslechnout záznam přímo z kreativního tvoření.

Vzhledem k tomu, že byl rozhovor poněkud delší, nakonec se rozdělil do pár kratších záznamů.
První z nich si můžete stáhnout v níže přiloženém odkazu:

1. díl / Uložto.cz